Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Wycieczka do Strachociny

W dniu 20 maja 2024 roku mieszkańcy naszego Domu wyjechali na wycieczko – pielgrzymkę do Strachociny, gdzie znajduje się Sanktuarium Św. Andrzeja Boboli – Męczennika i Patrona Polski.

,,Święty Andrzej Bobola w niezwykły sposób, za pośrednictwem ks. Józefa Niżnika, przypomniał o sobie w Strachocinie, prawdopodobnym miejscu jego urodzin. Uroczystym przekazaniem relikwii 16 maja 1988 roku rozpoczął się tam kult Męczennika, a 19 marca 2007 roku kościół parafialny w Strachocinie został ustanowiony Sanktuarium św. Andrzeja Boboli na prawach diecezji. Obecnie Strachocina jest coraz bardziej znanym miejscem kultu Patrona Polski, gdzie przybywają tysiące ludzi wypraszając i dziękując za łaski uzyskane za przyczyną Świętego”.


Wizyta w Strachocinie rozpoczęła się modlitwą w Sanktuarium, którą poprowadził nasz ks. kapelan Robert Imbierowicz, natomiast s. Agnieszka ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek w Strachocinie, specjalnie dla nas opowiedziała o życiu i męczeństwie Św. Andrzeja Boboli. Następnie zaprosiła nas do zachrystii, gdzie mogliśmy nabyć pamiątki i dewocjonalia.

Po wizycie w Sanktuarium nasza grupa udała się na Bobolówkę, gdzie znajduje się Kaplica ku czci Św. Andrzeja Boboli wzniesiona dla uczczenia 350 rocznicy jego męczeńskiej śmierci. Tam też mieszkańcy mogli się pomodlić, zrelaksować i pospacerować w otoczeniu pięknego parku.